Park Cytadela

Liczne alejki i urokliwe zakątki zachęcają spacerowiczów, a dla wielbicieli łyżworolek czy rowerów jest to miejsce wręcz wymarzone do aktywnego wypoczynku.

Ogromna łąka pośrodku parku jest miejscem imprez i koncertów muzycznych. W restauracji i kawiarni funkcjonujących na terenie Cytadeli można smacznie zjeść i odpocząć.

Most Jordana

Określany też jako Most Cybiński lub Śródecki – kładka pieszo - rowerowa na rzece Cybinie, na miejscu dawnej przeprawy.

To ulubione miejsce nowożeńców i zakochanych, którzy zawieszają tutaj swoje kłódki na wieczną miłość

Poznańskie koziołki

Koziołki pojawiają się codziennie o 12:00 na wieży poznańskiego Ratusza.

W 2002 r. w wyniku konkursu przeprowadzonego przez Radio Złote Przeboje poznańskie koziołki otrzymały imiona Tyrek i Pyrek

Ostrów Tumski

Jedna z bardziej urokliwych części Poznania z dominującą nad całością katedrą, niedużym kościołem Najświętszej Marii Panny, brukowanymi ulicami biegnącymi w miejscu dawnych wałów obronnych i stojącymi w ogrodach zabytkowymi domostwami kanoników katedralnych

Zamek cesarski

Dawny Zamek Cesarski to ostatnia i najmłodsza rezydencja monarsza w Europie, która powstała na początku XX wieku. Dziś to obiekt kultury, z wieloma wystawami, kinem i teatrem animacji dla dzieci

Stary Rynek i okolice

Jest on trzecim największym rynkiem w Polsce.

Pełen zabytków z niemal wszystkich epok, kilkadziesiąt restauracji, kawiarni i pubów w pobliżu oraz liczne imprezy decydują o jego atrakcyjności.

To tutaj można też zobaczyć słynne poznańskie koziołki

Fara poznańska

Jeden z symboli Poznania, różowo – biały front z bogato zdobionym barokowym portalem z figurami świętych

Poznańska Malta

Kojarzona jest przez turystów głównie z torem regatowym. Dla mieszkańców to miejsce weekendowych spacerów i aktywnego wypoczynku.

Spacer wokół jeziora zajmuje ponad godzinę, bo jego obwód to aż 5,6 km. Taki dystans nie jest straszny rolkarzom i rowerzystom.

ZOO

Jest drugim co do wielkości ZOO w Polsce. Dzięki zróżnicowanemu terenowi: wzgórza, stawy, kilka rodzajów leśnych zadrzewień stanowi unikalne w skali kraju miejsce, w którym na wielkich wybiegach żyją zarówno zwierzęta egzotyczne, jak i przedstawiciele krajowej fauny, wszystko to w harmonii z naturą

Termy maltańskie

Położone w malowniczym miejscu nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w samym centrum Poznania, który oferuje wspaniałą rozrywkę i relaks dla każdego.

Cztery strefy (Aquapark, Baseny Sportowe, Świat Saun oraz SPA 1306) oferują niezliczone atrakcje i całą paletę pozytywnych emocji.

Palmiarnia poznańska

To największa w kraju i jedna z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb. W pawilonach o powierzchni 4900 m.kw

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem